Díky štíhlosti obvodových stěn u technologií výstavby získáte v dřevostavbě metry čtvereční navíc oproti stavbám z klasických stavebních materiálů.
Obvodová stěna dřevostavby díky své štíhlosti nezasahuje tolik do obytné plochy rodinného domu, a tak získáte několik metrů čtverečních obytného prostoru navíc. Uveďme si příklad, kdy zastavěná plocha přízemního rodinného domu je 100 m², u této plochy jde o úsporu řádově 8 – 10 m². Majiteli dřevostavby je tak umožněno mít navíc například, oproti běžné zděné stavbě, např. prostornou šatnu, dětský pokoj, pracovnu, větší komoru či technickou místnost nebo o tyto metry navíc zvětšit obývací pokoj či jinou místnost v rodinném domě.
Pro Vaši snazší představu zde vpravo uvádíme dva řezy stěn (obvodová stěna dřevostavby a stěna stavby z cihlového zdiva). Půdorys jasně ukazuje uspořenou plochu při technologii výstavby dřevostavby.
Tepelný odpor u dřevostaveb zaručuje skladba jejich stěn (sendvičová čili několikavrstvá). Aby stejného tepelného odporu dosáhl jednovrstvý zdící materiál, musí jeho šířka být podstatně silnější.
Tím zasáhne zděný materiál při výstavbě více do obytné plochy domu a z tohoto důvodu zmenší obytnou plochu rodinného domu. Jak sami vidíte, dřevostavba má jednu z mnoha výhod, kterou jistě uvítá každý investor, jenž se rozhodl pro nový rodinný dům.